Whatsapp İletişim Hattımız
0538 418 2546
ONLINE DERSLER
Fedakar KOCATAŞ
Tanıtım Dersi 2:54
Fedakar KOCATAŞ
Biyoloji
Uzmanlık Alanları
  • TYT
5.00 Puan
Fedakar KOCATAŞ
Biyoloji Eğitmeni
Uzmanlık Alanları
  • TYT
5.00 Puan

ÖĞRETMEN HAKKINDA

Öncelikle doğa sevgisi, öğrenci sevgisi ve biyoloji sevgisi çok yüksek olan bir kişiliğim var.

Doğadaki her canlı çeşidinin çok değerli olduğuna ve ayrı ayrı önemli görevleri olduğuna inanıyorum. Kendimize ve bütün canlılara değer verip, saygı duyup korumamız gerektiğine inanıyorum.

Öğrencilerimi çok seviyorum. Dersi sevecekleri ve anlayacakları şekilde onlara anlatmaya çalışıyorum. Onların düşünmesinin, merak etmesinin ve yorum yapmasının gerektiğine inanıyorum.

   Dersimin konularını düz ezber, akademik bilgiler ve çok çeşitli kelimeler yumağı olmaktan çıkarıp, öncelikle konuya merak uyandırmak, düşündürmek ilgiyi artırmak ilk hedefimdir.

   Dersi ; sadece sınav kazanma aracı olarak görmemek gerektiğine inanıyorum. Her dersin ve konusunun insana anlattığı bilgi, kültür ve hayat bilgisi yönü vardır. Girişi bu pencereden yaparsak; ders daha sevimli ve gerekli bir ihtiyaç gibi algılanır inancındayım.  

Konulara öğrencilerin anlayabileceği basitlikten başlayıp yavaş yavaş derinleştirmek gerektiğini inanıyorum. Aynen google haritada bir adresi arar gibi. Genelden ayrıntıya doğru ilerlemek.

1996 senesinde biyoloji öğretmenliğine İSTANBUL ÜSKÜDAR’da TÜRKİYENİN en büyük üniversite hazırlık kursunda başladım. 3 yıl burada çalıştım. Sonra BALIKESİR’de bir lisede devam ettim. 2007 yılından beri İZMİR’de İZMİRİN ve TÜRKİYENİN en başarılı okullarında çalışma imkanım oldu.

Ayrıca KORT TENİS sporu yapmaya çalışıyorum.

Gezmeyi, araştırma yapmayı ve kitap okumayı severim.  

Merak eden okuyan araştıran ve saygı duyan her kişiye teşekkür ederim.

SAYGILARIMLA.

ÖĞRETMEN DEĞERLENDİRMELERİ

5.00 Puan
0 Yorum

ÖĞRETMENDEN DERSLER

Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim